Nicholas SparksI

Nicholas Charles Sparks

8,6
1 968 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Nicholas Sparks

Czy jego książki są "z życia wzięte"? Przeczytałam gdzieś, że "Pamiętnik" był historią z jego rodziny(dziadka czy pradziadka). Czy "A walk to Remember" także jest historią z życia, czy tylko czymś się zainspirował?

_S_

W większości jego książki są ,,z życia wzięte''.
,,Pamiętnik'' jest historią dziadków jego żony.
,,A walk to Remember'' to historia jego siostry,która zmarła na raka.
Polecam ci przeczytać ,,Jesienną miłość'',w której opowiedziana jest jej historia.

Paulina

przeczytałam książkę i właśnie dlatego zaczęłam się zastanawiać skąd czerpie pomysły, bo film i książka są dedykowane jego siostrze. Książka jest trochę inna niż film.

Paulina

Jesteś pewna? Bo jego siostra zmarła w 2000 roku, a "Jesienna miłość" została napisana już w 1999...

użytkownik usunięty
wera95

Sadzę, że postać Jamie z "Jesiennej miłości" w 100% można połączyć z jego siostrą. Obie miały ta sama chorobę, a jak wiadomo, przez długi okres się ona rozwija. W całym tym smutku autor pisał tę powieść, kończąc ją przed śmiercią siostry...

"Inspiracją dla postaci Jamie Sullivan – jej charakteru i niektórych wydarzeń w książce/filmie jest siostra Nicholasa Sparksa (autora powieści "Jesienna miłość") – Danielle Sparks Lewis, której zarówno książka jak i film są dedykowane"

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_uczu%C4%87

oraz

The novel was inspired by Sparks' sister,Danielle Sparks Lewis, who later died of cancer in June 2000. Although the story is largely fictional, certain parts were based on real experiences.[4] For example, his sister's then-husband proposed of marriage to her despite her sickness. After her death, Sparks said in the eulogy: "... I suppose I wrote this novel not only so that you could get to know my sister, but so that you would know what a wonderful thing it was that her husband once did for her."

źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Walk_to_Remember_(novel)

To już chyba wszystko jasne:)

Gdy bylo spotkanie z Nicolasem Sparksem w Warszawie to sam o tym mówił:-(. I wystarczy przeczytać 3 tygodnie z moim bratem gdzie świetnie opisał całą sytuacje. Jak dla mnie to najbardziej wzruszająca jego książka, szczególnie dlatego że prawdziwa.

Cellar_door

Trzy tygodnie z moim bratem, otwiera oczy ile w życiu przeszedł. Godne polecenia. :(

MartusieczeQ

Dokładnie. To jego najlepsza książka. I tylko można mu gratulować, że się nie załamał pomimo tego wszystkiego i że radzi sobie poprzez pisanie.

Co do inspiracji, to oprócz tego co zostało już napisane, to dodam, że imiona bohaterów jego książek są często imionami jego dzieci lub innych członków rodziny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones